Každý člověk je jedinečnou individualitou s jedinečnými vlastnostmi a s jedinečným prožíváním.
Odlišné jsou i schopnosti každého rodiče vyrovnat se se skutečností, že jeho dítě má zdravotní problémy, že potřebuje zvýšenou péči, že má DGS. Někoho tato skutečnost téměř nezasáhne, někomu to překope celý život vzhůru nohama. Jeden rodič přistoupí ke všem problémům způsobeným DGS racionálně či bere vše s nadhledem,  jiný rodič spíše podlehne emocím,může být až přehnaně úzkostlivý, trápí se…
Nikdo nemůže říci, co je správné a určitě neexistuje jeden jediný správný přístup. Předpokládám, že každý dělá, co může, každý se snaží pro své dítě udělat, co je v jeho silách… Navíc také každému dítěti vyhovuje jiný přístup i jiné metody práce.
Přesto však přístup jednoho rodiče však může být inspirací pro ostatní.

Proto bychom tedy chtěli dát na následujících řádcích prostor rodičům, aby se podělili o svůj způsob, jak se vyrovnávají s DGS u svého dítěte a o své prožívání celé situace. Rádi bychom jim dali prostor k tomu, aby se podělili o své prožitky a zkušenosti. Každá zkušenost, každé sdílení pomůže i ostatním. Pokud má někdo zájem anonymně zveřejnit svůj příběh, nechť ho prosím zašle na adresu lenka@palatova.cz. Děkuji.

Jednotlivé příběhy (stačí rozkliknout):

Příběh č. 1

Příběh č. 2